Trafik Hasarsızlık İndirim Oranı

 

Trafik hasarsızlık indirim oranı hakkında sorularınıza doğru yanıtı bulmak  için bi tıkla bize ulaşın!

Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Sahip olduğunuz aracınızın başına gelmesi muhtemel her türlü olumsuzluğa karşı aracınızı güvence altına alma girişimine trafik sigortası denir. Bu olumsuzlukları özetleyecek olursak: yanma, kaza, çalınması vb. unsurlardır. Bahsi geçen bu unsurlardan herhangi biri veya bir kaçı ile karşılaşılması halinde sigorta ortaya çıkan hasardan kaynaklanan maliyeti karşılayarak araç sahibinin bu hasarı onarmasına karşın herhangi bir bütçe ayırmaması gerekliliğini tanımlar. Söz konusu trafik sigortası hasarsızlık indirimi olduğunda ise şu durum son derece önemlidir: Aracına kasko ve sigorta yaptıran araç sahipleri imzaladıkları poliçeler doğrultusunda 1 yıl içerisinde herhangi bir kaza ile karşılaşmazlar araçlarının hasar almamasını sağlayabilirler ise araç sahipleri poliçe yenileme zamanı geldiğinde ödeyecekleri meblağda indirim ile karşılaşırlar. Ekstradan eğer araç ne kadar süre hasarsız bir şekilde kullanılabilmiş ise o süreye tekabül edecek şekilde indirim oranında da artma görülür. Tüm bunların yanı sıra aracın modelinin, yaşının ve markasının da kasko değer listesi kapsamında belirleyici birer öğe olduğu unutulmamalıdır.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Oranları Ve Bu Oranların Belirlenmesi

Öncelikli olarak kasko hasarsızlık indirimi oranları için her sigorta şirketinin aynı oranlar vermeyeceğini bilmemiz gerekir. Poliçelerin imzalanmasının ardından 1 yıl boyunca aracını tüm hasarlara karşı koruyabilen kişiler 1. kademeden 4. kademeye kadar çeşitli indirim oranları ile karşılaşabilirler. 1. kademe poliçelerin imzalanmasından sonraki ilk 12 aylık süreyi kapsar. 2. kademe ikinci 12 aylık sigortası süresi sonrasındaki poliçelerin yenilenmesidir. 3. kademe üçüncü defa poliçesini yenilemek isteyen araç sahiplerine uygulanan indirim imkanıdır. Son olarak 4. kademe ise dördüncü defa yenileme yapmak isteyen kişilere uygulanan diğer kademelere göre en karlı indirim olanağı sunan orandır. İlk kademeden son kademeye kadar araç hiçbir hasar almamış olması şartıyla indirim oranlarının artış gösterdiğini izlemek mümkündür. Kasko hasarsızlık indirim oranı aracın yaşı, modeli ve markası gibi etmenlere bağlı olarak da değişebilecektir.

Hasarsızlık İndirim Oranı Hesapla

Sizde bi tıkla hasarsızlık indirimi oranı hesaplama işleminden yararlanabilir ve hizmet almak istediğiniz sigorta şirketini kolayca bulabilirsiniz. esigorta.com aracınızın özelliklerine ve hasar durumuna göre en doğru sonuçları sizler için sunacaktır. Konuya dair kafanızda oluşan belirsizlikleri çözümlemek için danışmanlarımız sizlere benzersiz en iyi hizmeti sunmaktan onur duyar. Hasarsızlık indirimi haklarınızı ve bu haklarınızı hangi durumda nasıl kullanacağınızı, hangi durumlarda bu hakkın yok olduğunu ve hangi durumlarda hasarsızlık indirim hakkınızın devamlılık göstereceğini öğrenebileceğiniz bu adres bi tıkla sigorta hizmeti veren sağlam temeller üzerine kurulmuş bir şirkettir.

Hasarsızlık İndirimi Hakkı Nasıl Kaybedilir?

Kaza sonucunda araçta meydana gelen hasarın giderilmesi adına gerekli görülen meblağ poliçeden karşılanmış ise bir sonraki poliçe yenileme döneminde araç sahipleri hasarsızlık indirim hakkını elde edemeyeceklerdir. Ancak hasar poliçeden karşılanmamış ise yenileme döneminde araç sahipleri indirim hakkına sahip olabilirler. Veya meydana gelen hasar kaza karışan bir başka araç sahibi tarafından karşılanmış ise yine indirim hakkı devamlılık gösterir. Bununla birlikte cam kırılması, küçük çaplı tamir gerektiren hasarlar, müzik sistemi hasarları, araç ne kadar kötü durumda olursa olsun karışılan kazada karşı tarafın 8/8 kusurlu olması halinde hasarsızlık indirimi bozulması söz konusu değildir.

  1. Bu kadar çok detayı kapsadığını bilmiyordum

  2. Hiç bilmiyordum sigortada kademe olduğunu yıllardır yaptırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir